Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl

Pierwsza podróż psa w samochodzie. Co musisz wiedzieć i jak się przygotować?

podróżowanie z psem

Przygotowania do pierwszej samochodowej wycieczki Twojego psa warto zacząć wcześniej niż na kilka chwil przed wyjazdem. Mało który z czworonogów lubi podróżować autem. Aby droga pupilowi oraz Tobie upłynęła w komfortowych i bezpiecznych warunkach, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jakich? O tym więcej w dalszej części artykułu!

Dajcie sobie czas – kreuj miłe skojarzenia

Najlepsze, co możesz zrobić dla swojego pupila przed wybraniem się z nim w długą podróż autem, to stworzenie dobrego skojarzenia z pojazdem. Jeżeli pies będzie utożsamiał jazdę samochodem z miłym wspomnieniem jak np. wycieczka do parku na spacer, łatwiej zniesie trudy żmudnej trasy. Zanim zabierzesz czworonoga w wielokilometrową podróż, jedź z nim do najbliższego lasu lub innego miejsca, w którym będzie mógł swobodnie pobiegać i się wyszaleć. Sprawdź, jakie akcesoria samochodowe ułatwią Ci to zadanie!

Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo czworonoga

Tak jak osoby podróżujące autem zapinają pasy bezpieczeństwa, tak również psy powinny je mieć. Są one niezbędne, jeżeli chcesz przewozić czworonoga na tylnej kanapie lub przednim fotelu pasażera. Podnosi ono komfort jazdy z pupilem oraz zapobiega jego niekontrolowanym ruchom w pojeździe, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo. Samochodowa smycz wraz z szelkami  wyposażona w karabińczyk oraz specjalną klamrę jest łatwa w użyciu – wystarczy wpiąć ją go gniazda pasów bezpieczeństwa lub przypiąć do systemu ISOFIX. Takie akcesoria umożliwiają również przewóz psa w bagażniku.

Chcąc zachować czystość w aucie, warto zaopatrzyć się także w matę na przednie siedzisko, model pasujący do bagażnika lub pokrowiec na tylne siedzenia – zależnie od wielkości pupila i preferowanego sposobu jego transportu.

Jak najlepiej przewozić psa w samochodzie? Jeśli Twój zwierzak jest energiczny i ciężko mu usiedzieć dłuższą chwilę w jednym miejscu, podróż powinien spędzić w tylnej części pojazdu. Z przodu mógłby próbować wejść na Twoje kolana i przeszkadzać Ci w kierowaniu. W naszym sklepie zamówisz maty na siedzenia wykonywane na zamówienie, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do potrzeb pupila.

podróżowanie z psem

Dopasuj styl jazdy

Pamiętaj, że podróżowanie z psem to również konieczność zmiany Twoich złych nawyków.
Nie możesz więc:

  • gwałtownie hamować,
  • wchodzić w zakręty ze zbyt dużą prędkością,
  • chaotycznie zmieniać biegów – powoduje to głośny ryk silnika i niebezpieczne dla psa szarpnięcia.

Poza spokojniejszym stylem jazdy zwróć także uwagę na inne czynniki, takie jak np.:

  • głośność radia,
  • wysokość temperatury we wnętrzu auta,
  • dostęp do świeżego powietrza i światła.

Nawet najbardziej ułożony pies w efekcie mało płynnej jazdy, szarpnięć i nagłych zmian prędkości może stać się niespokojny, przez co dalsza podróż będzie utrudniona. Równie mocno na zmysły pupila przewożonego autem wpływa szum opon, huk silnika i głośna muzyka. Zadbaj o komfort oraz bezpieczeństwo czworonoga, dobierając właściwy styl jazdy do danych warunków na drodze.

Pamiętaj o postojach

Niezależnie od tego, jak często wychodzisz ze swoim czworonogiem na spacer w ciągu dnia, przewożąc go w samochodowym bagażniku lub na tylnych fotelach, musisz zrobić co najmniej kilka postojów na trasie. Ciasna przestrzeń i brak miejsca do przechadzek są przytłaczające dla zwierzaków. Dlatego pamiętaj o przerwach, w których trakcie Twój pies będzie mógł pobiegać i załatwić swoje potrzeby.

Smaczki, karma i woda

Podczas podróży z pupilem musisz koniecznie pamiętać o zapasie wody, karmy i przekąsek, które musisz mieć w swoim samochodzie. Na każdym postoju zadbaj o to, aby pies napił się i coś zjadł. Jego ulubione przysmaki możesz również podawać mu w aucie. Zabezpieczone matą lub pokrowcem wnętrze pojazdu na pewno przez to się nie zabrudzi. Lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak karmienie czworonoga w czasie przerw od jazdy.

Życzymy szerokiej drogi

Jak widzisz, przygotowując się do podróży z psem, nie wystarczy pamiętać jedynie o smyczy i podstawowych akcesoriach. Pierwsza wycieczka Twojego pupila nie będzie dla niego stresująca, jeżeli zadbasz o odpowiednie akcesoria samochodowe. Szeroki wybór mat i pokrowców do przewozu czworonogów znajdziesz w naszym sklepie. Zapoznaj się z ofertą i zwiększ bezpieczeństwo oraz komfort swojego zwierzaka!

Dodaj komentarz