Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl
Darmowa dostawa od 350zł
Darmowa dostawa od 350zł
Szybki kontakt: tel. +48 609 309 277 | email: biuro@kardiff.pl

Przewóz psa w samochodzie – przepisy, których pewnie nie znasz, a powinieneś

jak przewozić psa w aucie

Coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie z psem. Wyjazd na wakacje z wiernym czworonogiem stał się normą. Jak sprawić, by transport psa w samochodzie był bezpieczny i zgodny z prawem? Jakie przepisy regulują te kwestie, a pewnie o nich nie słyszałeś? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i spraw, by podróż z psem stała się jeszcze większą przyjemnością!

Przepisy i regulacje prawne, które musisz sprawdzić

Niewłaściwy przewóz psa w samochodzie może mieć tragiczne skutki. Warto więc przygotować się do każdej podróży, zapewniając bezpieczeństwo sobie, współpasażerom podróży i zwierzęciu. Chociaż w Polsce przepisy o ruchu drogowym nie określają dosłownie, jak należy przewozić psa, istnieje kilka artykułów prawnych, które dotyczą tego zagadnienia.

 1. Zgodnie z artykułem 60.1 Kodeksu Drogowego zabrania się użytkowania jakiegokolwiek pojazdu w sposób, który może zagrażać bezpieczeństwu pasażerów.
 2. Jeżeli policja uzna, że przewożenie psa w aucie jest potencjalnie niebezpieczne (dla niego, współpasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego), może wystawić mandat w wysokości do 500 zł – zgodnie z opłatą za wykroczenie z artykułu 97 kodeksu wykroczeń.
 3. Innym istotnym przepisem jest artykuł 35.1 Ustawy o ochronie zwierząt, według którego osoby celowo narażające zwierzę na niebezpieczeństwo mogą otrzymać karę pozbawienia wolności (do dwóch lat). Ponadto przewóz w złych warunkach, który może wywołać niepotrzebne cierpienie i stres, również jest przestępstwem (art. 6.2)!
 4. Z kolei w artykule 1.2 w tej samej ustawie znajdziesz potwierdzenie, że w sprawach nieuregulowanych stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące rzeczy. Dlatego kluczowe jest to, żeby – wg prawa – ładunek:
  • nie utrudniał kierowania,
  • nie ograniczał widoczności,
  • a co ważne – powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia.

Dlatego chcąc zadbać o bezpieczną podróż dla psa, skorzystaj z dostępnych w naszym sklepie produktów dedykowanych do przewozu czworonogów. Wybierając proponowane przez nas rozwiązania, unikniesz kary. Co wybrać? Sprawdź poniżej!

jak przewozić psa w aucie

Pasy bezpieczeństwa

Jedną z najpopularniejszych metod bezpiecznego przewozu psa w samochodzie są pasy bezpieczeństwa. Ich stosowanie zagwarantuje, że zwierzę nie przemieści się podczas jazdy. Poprawne użycie pasów przez wszystkich użytkowników pojazdu jest konieczne. Dzięki niemu zmniejszasz szanse na potencjalne niebezpieczeństwo określone m.in. w artykule 60.1 Kodeksu Drogowego.

Dokonując zakupów w naszym sklepie internetowym, wybierzesz spośród wielu rozmiarów pasów, indywidualnie dopasowując je do swojego pupila. Pamiętaj, że odpowiednio dobrane pasy bezpieczeństwa pozwolą Ci na swobodny przewóz psa pozbawiony stresu związanego z policyjną kontrolą.

Pasy bezpieczeństwa dla psów składają się z dwóch szelek oraz smyczy łączącej zwierzę z samochodem. Produkt jest wykonany z przyjemnego w dotyku materiału pokrytego oddychającą membraną, który nie uciska zwierzęcia.

Maty samochodowe

Chcąc zapewnić swojemu psu najlepszą ochronę, zdecyduj się na zakup maty do samochodu. Pozwala ona zarówno na zachowanie bezpieczeństwa kierowcy (zwierzę nie ma możliwości przedostania się do przodu auta), jak i psa, uniemożliwiając mu wpadnięcie między fotele.

Każda mata ochronna dostępna w naszym sklepie wyróżnia się:

 • solidnym i trwałym wykonaniem,
 • funkcjonalnością,
 • możliwością stabilnego montażu.

Ponadto mata na siedzenie dla psa chroni wnętrze samochodu przed różnego typu zniszczeniami i zabrudzeniami. Kupując w naszym sklepie internetowym, masz do wyboru między innymi maty na tylny i przedni fotel oraz wersje (z gąbką, do bagażnika, z nakładkami na zagłówki, z bokami i zamkiem).

jak przewozić psa w aucie

Posłania dry bed

Miękkie i ciepłe legowisko zagwarantuje psu wygodę i spokój w samochodzie. Pupil przewożony na posłaniu nie przemieszcza się, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla pozostałych podróżnych. Używając maty dry bed  masz pewność, że nie narażasz psa na niebezpieczeństwo, które opisuje m.in. artykuł 35.1 Ustawy o ochronie zwierząt.

Posłania dry bed dostępne w naszym sklepie są wykonane z przyjemnych w dotyku tkanin wysokiej jakości. Materiał nie odparza i pozostaje suchy przez cały czas podróży. Dry bed idealnie izoluje od podłoża, a antypoślizgowy spód zapobiega przesuwaniu. Dzięki swoim właściwościom legowisko dry bed zapewnia psu bezpieczeństwo i komfort. Produkt można prać w pralce, a jego wytrzymałość jest znacznie większa, niż w przypadku innych mat samochodowych.

Podsumowanie

Jeśli chcesz, aby przewóz psa w samochodzie był zgodny z obowiązującymi przepisami, w pełni bezpieczny i komfortowy, wybierz odpowiedni produkt razem z KARDIFF. Już dziś spraw, że podróżowanie z czworonogiem będzie miłym przeżyciem. Dzięki proponowanym przez nas produktom pies w samochodzie będzie bezpieczny i spokojny.

Dodaj komentarz